Історія

Народження спеціалізованої медико-санітарної частини № 9 відбулося в далекі п’ятдесяті: країні знадобився уран, а урановому руднику – медична служба. Завдання урядом була поставлено чітко і конкретно: в найкоротші терміни організувати лікувальний заклад для обслуговування трудящих урановидобувної промисловості. Це було початком історії. 

Далі були роки швидкого і стрімкого зростання. Будувалися одні лікувальні корпуси, проектувалися інші, відкривалися нові стаціонарні та поліклінічні відділення, купувалися обладнання та апаратура, організовувалися спеціалізовані медичні служби, росли кадри. З неймовірним ентузіазмом і натхненням працювали медики 50-х: молоді і юні, життєлюбні і енергійні, наполегливі в практиці і в науці, самі звичайні і, разом з тим, дивовижні люди.

7 грудня 1951 наказом МОЗ СРСР утворений МСО-19 МОЗ СРСР (зараз СМСЧ-9) для медичного обслуговування трудящих і членів їх сімей уранодобуваючого підприємства №9 (зараз СхідГЗК). У структуру МСО-19 входили МСЧ в м.Терни і МСЧ в селищі Жовта Ріка. Ліжковий фонд складав 285 ліжок. Чисельність співробітників 365, в т.ч. 45 лікарів. Першим начальником була Реброва Лідія Миколаївна.

Минали роки, чередовались п’ятирічки. За 15 років організації та становлення колективу МСО-19 з невеликої селищної лікарні в м. Жовті Води утворилася струнка система відомчої охорони здоров’я. Вивчалася захворюваність населення, аналізувався стан здоров’я, розроблялися і виконувалися перспективні, довгострокові комплексні програми здоров’я. Найбільшого розквіту, медико-санітарна частина досягла в 80-і роки.