Фізіотерапевтичне відділення

Фізіотерапія використовується з лікувальною, профілактичною та реабілітаційною метою. Фізіолікування є найбільшим природним і найменш травматичним способом лікування. Фізичні фактори, крім специфічних кожному з ний дій, обов’язково підвищують опірність організму до зовнішніх, внутрішніх несприятливих факторів впливу, підсилюють захисно-пристосувальні механізми пацієнта.Фізіотерапія стала невід’ємним і важливим елементом системи меддопомоги населенню і являється доброю помічницею лікарю любої спеціалізації, т.я. реабілітація є важлива складова лікувального процесу. Фізіотерапевтичні процедури впливають на весь організм людини як обезболювальне, протизапальне, підвищують відновлювальні процеси, та в цілому надають потужне саногенетичний вплив.

Фізіотерапевтичне відділення в м. Жовті Води було організовано на базі МСО – 19 в 1970 році, та було оснащене найсучаснішим на той час обладнанням по Типовому проекту і надавало послуги дитячому і дорослому населенню міста не тільки в стаціонарі, але й дитячих закладах (дитсадках, школах) і на дому, в заміському дитячому оздоровчому таборі. В той час штат відділення був укомплектований в кількості 42 осіб.

ФТВ є структурним підрозділом багатопрофільного стаціонару СМСЧ-9, що надає кваліфіковану фізіотерапевтичну допомогу хворим, які знаходяться на стаціонарному та амбулаторному лікуванні у поліклініках №1 і №2, дитячій поліклініці та жіночій консультації. У своїй діяльності керується чинним законодавством України, наказами охорони здоров’я України (наказ №1453 від 04/11/1986р. «Отраслевой стандарт ОСТ 42-21-16-86», наказ №260 від 30/12/1993р. «Про організацію і вдосконалення физиотерапевтичної допомоги населенню України»), стандартом відділення, а також наказами та розпорядженнями начальника СМСЧ-9, правилами внутрішнього трудового розпорядку СМСЧ-9, посадовими інструкціями медперсоналу відділення.

Фізіолікування представлено:
– світлолікування (ультрафіолетові, інфрачервоні промені);
– електролікування (гальванізація, медикаментозний електрофорез, амплипульс, діодінамотерапія, дарсонвалізація, індуктотерапія, УВЧ, СВЧ – терапія)
– магніто терапія;
– маагнітотерапія;
– ультразвукова терапія;
– масаж (класичний лікувальний та точечний масаж);
– ЛФК.

Ми надаємо комплексну фізіотерапевтичну допомогу, враховуючи лікувальну фізкультуру, масаж, фізіофактори пацієнтам практично без обмеження віку, починаючи з періоду новонародженності:
– при вродженій патології (дисплазія тазобедрених суставів, м’язова кривошия) дорослим при травматологічних порушеннях, в т.ч.
– спортивних травмах;
– остеохондрозі, сколіозі;
– захворюваннях внутрішніх органах;
– гострих респіраторних захворюваннях;
– гінекологічних, урологічних захворюваннях и т.і.

Робота ведеться на апаратурі яка відповідає держстандартам, санітарним нормам, із щорічним проведенням метрологічного контролю. Засвоюємо і нові фізіотерапевтичні методики, згідно методичних рекомендацій. Мі тісно співпрацюємо з ФТВ області та м.Дніпропетровська. Пацієнти за направленням лікуючого лікаря можуть отримувати в ФТВ лікування, згідно наявної технічної бази. Ми тісно співпрацюємо з усіма відділеннями СМСЧ-9.