Увага, лептоспіроз!

Друк

Лептоспірозом – називають інфекційне захворювання, яке характеризується гострим перебігом з токсичним ураженням внутрішніх органів, жовтяницею і лихоманкою. Викликає хворобу збудник лептоспір, який представляє собою спіралевидну паличку, що відноситься до групи спірохет. Переносниками захворювання є гризуни. Медициною відомо два основних шляхи зараження лептоспірозом:

1. Інфекційна вода в стоячих водоймах. Найчастіше біля берега, відбувається концентрація збудників захворювання, які потрапляють у воду разом з калом гризунів.

2. Інфекційні продукти харчування. Даний тип зараження захворюванням найбільш часто зустрічається. Фекалії гризунів потрапляють у продукти харчування, наприклад на складах або в магазинах і під час вживання таких продуктів при недостатній термічній обробці, проникають крізь слизову в організм людини.

Надзвичайно важливо при діагностуванні враховувати анамнестичні дані хворого, більша частина випадків захворювання виникає після контакту з водою в стоячих водоймах або після вживання в їжу неякісних продуктів харчування. До симптомів лептоспірозу відносять:

-         відсутність симптомів в інкубаційний період, який триває від 7 до 14 днів;

-         лихоманка (температура може підніматися до 40 градусів);

-         біль у м’язах;

-         жовтяниця шкіри, склер;

-      яскраво виражена інтоксикація, яка проявляється загальною слабкістю, головними болями, втомою, частим диханням, тахікардією;

-         висипання на шкірі – крововиливи по всій поверхні шкіри, слизовій, коньюктивах, ротоглотки;

-       ураження нирок, що проявляється у вигляді оліго-анурії. Даний симптом є критичним і його прояв більше п’яти днів завжди супроводжується летальним результатом.

Успіх лікування лептоспірозу залежить від постановки правильного діагнозу. Якщо діагноз встановлений коректно, лікування лептоспірозу включає в себе:

1. Введення спеціальної протилептоспірозної сироватки.

2. Прийом курсу антибіотиків.

3. Терапія спрямована на детоксикацію організму.

4. Терапія спрямована на запобігання ниркової недостатності.

5. Усунення геморагічного синдрому.

Лептоспіроз вважається небезпечним захворюванням, яке в багатьох випадках закінчується смертю, тому дуже важливо спрямувати зусилля на профілактику цієї хвороби. Профілактика складається з наступних заходів:

-         активна боротьба з дрібними гризунами в житлових будинках та продуктових складах;

-         виключити купання в стоячих природних водоймах;

-         застосовувати гумові костюми, при контакті з зараженою водою;

-         у разі інфікування провести профілактичну терапію.

Сан. просвіт. робота – спрямована на ознайомлення населення з передумовами зараження лептоспірозом, клінічними проявами хвороби, необхідністю швидкого звернення за медичною допомогою. Слід звернути увагу на небезпеку купання в непроточних водах, використання води відкритих водойм для життя і господарських потреб.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews