До уваги жителів міста!

Друк

Пояснення щодо розподілу функцій між екстренною та невідкладної медичної допомоги.

 

 

Витяг з наказу МОЗ України від 29 серпня 2008 року №500 «Про заходи щодо удосконалення надання екстреної медичної допомоги населенню в Україні» Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства охорони здоров'я України від 14 грудня 2010 року №1115, від 7 грудня 2012 року №1020

 

У своїй діяльності Станція екстреної (швидкої) медичної допомоги виконує такі функції:

3.1. Прийом від населення звернень за екстреною медичною допомогою згідно з затвердженими Правилами виклику бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Профільними для бригад станції екстреної (швидкої) медичної допомоги вважаються:

- Виклики на вулицю, у громадські місця, на виробництво, в установи, заклади, організації незалежно від вставленого діагнозу та стану пацієнта.

- Виклики з приводу травм та отруєнь незалежно від місця виклику.

- Виклики з приводу пологів, ускладнення вагітності.

- Виклики від медичних працівників з приводу перевезення пацієнтів за направленнями до лікувальних установ, якщо вони потребують надання екстреної медичної допомоги під час транспортування.

3.2. Надання екстреної медичної допомоги пацієнтам на догоспітальному етапі та безпосередньо при їх зверненні на станцію, підстанцію (відділення) екстреної (швидкої) медичної допомоги.

3.3. Госпіталізація в лікувально-профілактичні установи хворих, потерпілих, породіль, новонароджених, які потребують екстреної стаціонарної медичної допомоги.

 

Пункт невідкладної медичної допомоги виконує такі функції:

 

1.9.Пункт надає необхідну невідкладну медичну допомогу, згідно з затвердженими стандартами (протоколами) надання невідкладної медичної допомоги, дорослим та дітям як вдома так і при безпосередньому зверненні, незалежно від місця їх проживання, реєстрації, громадянства, віросповідання, національного, соціального, матеріального та іншого статусу пацієнтів.

У випадках безпосереднього звернення пацієнтів, Пункт зобов’язаний організувати та надати їм необхідну медичну допомогу.

1.10.Профільними для Пункту є виклики до пацієнтів, які знаходяться в помешканнях у випадках:

1.10.1.Виникнення гострих захворювань.

1.10.2.Загострення хронічних захворювань.

1.10.3.Погіршення стану пацієнтів, лікування яких проводиться в домашніх умовах (стаціонар вдома), а також для активного нагляду за їх станом у вечірньо-нічний час.

1.10.4.Передачі з Станції швидкої медичної допомоги та медицини катастроф викликів для виконання чи активного нагляду за пацієнтами, які після надання екстреної медичної допомоги залишені вдома або відмовились від госпіталізації.

1.10.5.Викликів від дільничних лікарів поліклінік про активний нагляд за пацієнтами, стан яких потребує цього.

1.11.Пункт не проводить систематичного лікування; не проводить вдома та амбулаторно планових процедур лікування і амбулаторного прийому пацієнтів, які не потребують невідкладної допомоги; не виконує онкопризначення, не проводить експертизи алкогольного і наркотичного сп’яніння, судово-медичних експертиз та не робить з цих приводів різних висновків і не видає довідок.

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews