День пам'яті померлих від СНІДу

Друк

20 травня 2018 року - День пам'яті померлих від СНІДу.

 

Всесвітній день пам'яті проводиться з метою згадати про тих, хто помер від СНІДу, висловити солідарність з людьми, що живуть з ВІЛ / СНІДом, інформувати і мобілізувати суспільство, змусити задуматися про те, що епідемія СНІДу може торкнутися кожного з нас.

Україна одна з країн Європейського регіону, які найбільше постраждали від ВІЛ. З початку епідемії вірус забрав життя понад 46 тис. наших співвітчизників. Щорічно в Україні виявляється 16 - 17 тис. нових випадків ВІЛ-інфекції, кожен п'ятий з яких, реєструється у Дніпропетровській області.
За останні 25 років від СНІДу померло понад 120 мешканців нашого міста.

Захворюваність на ВІЛ в м. Жовті Води продовжує зростати. У 2018 році виявлено 18 нових випадків ВІЛ-інфекціїНа сьогодні 348 мешканців нашого міста живуть з діагнозом «ВІЛ-інфекція».

       Завдяки сучасним досягненням науки і медицини сьогодні є можливість зберегти життя тисячам людей з ВІЛ і попередити нові випадки інфікування і смерті від СНІДу. Станом на 01.05.2018 року 247 ВІЛ-інфікованих пацієнтів в місті  отримують антиретровірусну терапію (АРТ). Ефективність АРТ полягає в тому, що зменшується кількість вірусу в крові, відновлюється стан імунної системи, людина практично перестає бути заразною для інших. Постійний прийом антиретровірусної  терапії (препарати видаються безкоштовно) дає змогу ВІЛ-позитивній людині відчувати себе повноцінним, здоровим членом громади. 

Від кожного з нас залежить успіх в подоланні епідемії ВІЛ/СНІДу!
Важливо пам’ятати, що найкраще лікування це – профілактика. Проходячи тестування на ВІЛ, відмовляючись від ризикованої поведінки, ми робимо свій внесок у досягнення кінцевої мети – перемоги над СНІДом.
       В ДЗ СМСЧ-9 на базі поліклініки №1 працює кабінет "Довіра", де будь-яка особа може безоплатно, за бажанням анонімно, здати кров на наявність антитіл до ВІЛ безпосередньо в кабінеті. Також  при зверненні  до будь-якого лікаря ДЗ СМСЧ-9 можна отримати консультацію та направлення на здачу крові для обстеження на наявність антитіл до ВІЛ.

      За консультацією щодо обстеження на ВІЛ-інфекцію можна звернутися в кабінет "Довіра"(поліклініка №1, кабінет №106)

або по телефону 066 811 0068.

Лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра»

 ДЗ «СМСЧ№9 МОЗ України»                                 Марініна О.О.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews