Статті

Неврологічне відділення

Друк

З 1951 року неврологічна служба була представлена 10-ма неврологічними ліжками в складі терапевтичного відділення - лікарем невропатологом була Шарова А.І.  Свій розвиток служба отримала в 60-і роки. У цей період неврологічні ліжка були виділені в самостійний структурний підрозділ на тридцять ліжок. Прийшли працювати молоді спеціалісти: Герасименко П.С. (в подальшому поїхав в м. Серпухов, Підмосков'я), Жебелева Ж.П., Ходаева З.І., Малишев С.О., Рогова Н.Я. Завідуючою відділенням була Шарова А.І., старшою медичною сестрою - Федорченко Л.П. На базі поліклініки № 2 були відкриті неврологічні кабінети.
У структурі (остеохондрози, радикулопатії, захворювання периферичної нервової системи). Вивчалися питання впливу шкідливих факторів у гірничо-рудній промисловості на розвиток вертеброгенної патології, вібраційної хвороби, вегетативної полінейропатії (Шарова А.І., Малишев С.О., Рогова Н.Я.), розроблялися заходи щодо профілактики професійної захворюваності.
З розвитком СМСЧ-9, розвивалася й удосконалювалася неврологічна служба. Відділення розширено до 40 ліжок з переведенням відділення у відокремлену будівлю (нині будівля туберкульозного венерологічних ліжок (працювали лікарі Коваленко С.Ю., Козлова А.М.) Наприкінці 70-х - середині 80-х років служба поповнилася молодими спеціалістами: Кожухова Т.М., Онанченко В. Г., Романків В.П., Черненко С.А., Солод Т.О.
З 1980р. по 1999р. завідувачем неврологічним відділенням та головним позаштатним неврологом міста був Малишев С.О. Неврологічна допомога населенню, надавалася в неврологічному відділенні на 40 ліжок і неврологічному відділенні поліклініки, яким завідувала Рогова Н.Я. Всього неврологічну допомогу надавало 9 невропатологів -5 з яких закінчили клінічну ординатуру. У цей період старшими медичними сестрами відділення були Веренко Н.О, Потапова Л.А., Єльникова С.А., старшою медичною сестрою відділення поліклініки - Шибіста В.І., медичними сестрами:
Ільчевіч Л.М., Філановський Р. Ф., Кульчицька Т.Ф., Іовік Г.С., Гарбуз Л.М., Повстяна Л.О., Сметанко Л.П., Кузів Т.Ю., молодшими медичними сестрами: Волошина Л.А., Козинець Н.Т., Конопацька В.І., Ніколаєнко О.М., Бабець В. М.
У середині 90-х років - початку 2000-х років проводиться оптимізація ліжкового фонду та штатної чисельності СМСЧ-9. З 2000 року завідувачем неврологічним відділенням та головним позаштатним неврологом міста став Онанченко В.Г.
На сьогоднішній день неврологічна служба представлена  відділенням стаціонару на 30 ліжок (з них 10 ліжок - для хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу) і 3-ма кабінетами поліклініки. Щорічно у відділенні проходять лікування та реабілітацію близько 1000 пацієнтів, 35% з яких - це хворі з церебро-васкулярною патологією, 25% - з вертеброгенною патологією. На неврологічному прийомі в поліклініці  щорічно буває до 25000 пацієнтів, близько 200 пацієнтів оглядається невропатологом вдома, проводяться профілактичні медичні огляди.
В основу роботи неврологічної служби сьогодні покладені профілактика, лікування і реабілітація хворих з церебро-васкулярною патологією, зниження поширеності, захворюваності, смертності від церебро-васкулярних захворювань.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews